06.12.2019

Dziś od godziny 9.00 oficjalnie wystartował sezon narciarski 2020 w Czarnej Górze.

Można uznać to nawet za tradycję, że ośrodek startuje w Mikołajki, bo często o tej porze warunki naturalne już na to pozwalają. Obecnie jednak tylko dzięki nowoczesnemu systemowi naśnieżania, dużym zapasom wody w zbiornikach oraz doświadczonej ekipie udało się otworzyć pierwsze trasy.

W Mikołajki 06.12.2019 obowiązują zniżki 50% na karnety godzinowe, natomiast w weekend ceny sezonu niskiego, jeździmy w godzinach 9:00 - 16:00. Czynne są dwie koleje linowe: Luxtorpeda i Efka oraz wyciąg Biba przy Luxtorpedzie. Warunki na stokach tworzy wyłącznie sztuczny śnieg i na jazdę w puchu trzeba jeszcze czekać. Udostępnione od dziś ponad 2 km tras to dobre rozpoczęcie sezonu i spokojnie można się rozjeździć przed właściwym szusowaniem :)

Naśnieżanie stoków trwa w Dolni Morava (Czechy), Stacja Narciarska Kamienica, Stacja Narciarska Spalona i wkrótce kolejne otwarcia ośrodków zjazdowych, narciarstwo biegowe w Masywie Śnieżnika i Górach Bystrzyckich musi czekać na odpowiednią pokrywę naturalnego śniegu na leśnych trasach.

opis obiektu

LUBISZ TO?

polub to

13 lutego 2021

Działamy znowu!

Działamy znowu!

Po zniesieniu obostrzeń wreszcie Czarna Góra Resort oraz inne okoliczne ośrodki (Lądek Zdrój, Kamienica linki) mogą wrócić do funkcjonowania. Zima w tym roku jest… więcej »

23 grudnia 2019

Nadchodzi ochłodzenie

Nadchodzi ochłodzenie

Prognozy są dynamiczne, zmieniają się bardzo często jednak zaczyna wygrywać wariant zimowy. W najbliższych dniach powinno się ochłodzić i spadnie trochę naturalnego śniegu, ale co ważne… więcej »

13 grudnia 2019

Narciarski weekend

Narciarski weekendy

Przed nami kolejny narciarski weekend w Czarnej Górze, warunki na trasach dobre i trwa przedsezonowe rozjeżdżanie. W sobotę i niedzielę zapowiadane są opady naturalnego śniegu, więc… więcej »

6 grudnia 2019

Rozpoczynamy sezon

Rozpoczynamy sezon

Dziś od godziny 9.00 oficjalnie wystartował sezon narciarski 2020 w Czarnej Górze. Można uznać to nawet za tradycję, że ośrodek startuje w Mikołajki, bo często o tej porze warunki naturalne… więcej »